Rijeka uvjerljivo pobijedila Rudeš i učvrstila svoju poziciju na vrhu tablice

30.03.2024. 19:22 | Novosti, Sport

Rijeka je danas poslijepodne rezultatom 3:0 rutinski savladala Rudeš, “fenjeraša” na tablici HNL-a, i učvrstila vodeću poziciju. Riječani tako prije večerašnje utakmice između Hajduka i Dinama imaju sedam bodova prednosti pred Splićanima i osam više od “modrih”.
“Bijeli” su dominantno pobijedili na gostovanju ekipu Rudeša, što je i bilo za očekivati. Prvi gol “pao” je već u 9. minuti; bilo je to djelo ljevice Marca Pašalića koji je zatresao protivničku mrežu u prvenstvu nakon podužeg posta. Primio je loptu od Fruka, a onda preciznim udarcem u kut vrata savladao nemoćnog gostujućeg vratara.
Na sljedeća dva gola trebalo je čekati drugo poluvrijeme. Tek što je ušao u igru umjesto Ivanovića zabio je Marić. Bila je to 53. minuta; Pašalić je pogodio vratnicu, a odbijenu loptu Marić je smjestio u mrežu. Tri minute kasnije zabljesnuo je Selahi; vratar Rudeša odbio je loptu koju je zatim Mitrović prepustio Selahiju, a riječki veznjak s ruba kaznenog prostora neobranjivo puta u desni donji dio vrata Rudeša.
Statistika kaže da su Riječani uvjerljivo više imali posjed lopte (65-35 posto), 18 udaraca na gol (Rudeš 4), od čega 8 u okvir (3). U udarcima iz kuta skor je bio 9:2. Sudac je dodijelio samo jedan žuti karton, i to domaćem igraču.
Večerašnji derbi između Hajduka i Dinama mogao bi biti dosta važan u borbi za naslov prvaka, a Rijeci bi najviše odgovarao neodlučan rezultat. “Bijeli” za tjedan dana dočekuju Hajduk na Rujevici.

RUDEŠ – RIJEKA 0:3

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 920. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Strijelci: 0:1 Pašalić (9′), 0:2 Marić (53′), 0:3 Selahi (56′). Žuti kartoni: Latković (Rudeš).

Rudeš (4-2-3-1): Ciban – Šehić, Pavlović, Mrčela, Magđinski – Pasariček (od 72. Kuzmanić), Vukmanović – Petković, Mašala (od 46. Topić), Latković – Brajković (od 46. Špeljak)

Rijeka (4-1-4-1): Labrović – Smolčić, Mitrović, Dilaver, Goda – Selahi⚽(od 61. Petrović) – Pašalić⚽, Fruk (od 61. Blagojević), Hodža (od 70. Galešić), Janković (od 52. Pjaca) – Ivanović (od 52. Marić⚽)