Rijeka s igračem više ipak na kraju savladala Šibenik, presudio atraktivan gol petom Kolumbijca Obregona

28.01.2023. 18:03 | Novosti, Sport

Momčad Rijeke vraća se s današnjeg gostovanja u Šibeniku sa sva tri boda, nakon što je pri kraju utakmice ipak uspjela zabiti pobjedonosni gol, za rezultat 1:2. Riječani su veliku većinu susreta imali igrača više, nakon što je u 12. minuti isključen domaći igrač, Knežević. Ovom pobjedom Rijeka i dalje ostaje na osmom mjestu na tablici, ali je sada odmakla velikih šest bodova od pretposljednjeg Šibenika.
Rijeka je povela već u 4. minuti susreta. Frigan je precizno iz blizine glavom dao gol, nakon lijepog ubačaja Ampema s desne strane. No, samo minutu kasnije dosuđen je jedanaesterac za Šibenik. Dilaver je igrao rukom u šesnaestercu. Labrović je obranio Deliću penal, ali je igrač Šibenika u mrežu ubacio odbijenu loptu. Tako je već u 7. minuti utakmice rezultat bio 1:1.
U 12. minuti Rijeka je došla u situaciju da ima igrača više. Knežević je morao izaći s terena nakon što je sudac, poslije provjere VAR snimke, odlučio kako njegov start na Ampemu (đonom na koljeno) zaslužuje crveni karton.

Gol odluke dogodio se u 87. minuti. Hodža je loptom pronašao džokera s klupe Jorgea Obregona koji je s čuvarom na leđima, Matićem, atraktivno petom pogodio za pobjedu. Ipak, čekalo se nekoliko minuta na odluku je li gol regularan ili ne, zbog potencijalnog zaleđa. Gol je, ipak, priznat.
No, u analizi utakmice trener Riječana Jakirović sigurno će imati štošta za prodiskutirati sa svojim igračima. Na dio toga ukazuje i statistika utakmice; primjerice, Riječani su tijekom cijelog susreta, većinom s igračem više, uspjeli uputiti samo dva udarca u okvir vrata, odnosno ni jedan više od dva koja su završila golom, dakle, po jedan po poluvremenu. Statistika govori i da je ekipa s Rujevice imala posjed lopte od čak 81 posto, te da je svih pet udaraca iz kuta imala u posljednjoj trećini susreta.
Rijeku u sljedećem kolu čeka još jedno gostovanje, posljednje od tri u nizu. Ide u goste Hajduku, drugoplasiranoj momčadi prvenstva, koji je na tablici odmaknuo 20-ak bodova.

ŠIBENIK – RIJEKA 1:2

Stadion Šubićevac. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Frigan (4′), 1:1 Delić (7′), 1:2 Obregon (87′). Žuti kartoni: Dilaver (Rijeka), Rogić, Mina, Grdić (Šibenik). Crveni karton: Knežević (Šibenik).

ŠIBENIK: Rogić – Grdić (od 57. Kvesić), Perić, M. Matić, Mina (od 90.+3 Dolček) – Čanađija (od 57. Đorić), B. Matić (od 90.+3. Hiroš) – Arai, Knežević, Čop – Delić (od 57. Špeljak).

RIJEKA: Labrović – Grgić (od 61. Bogojević), Galešić, Dilaver, Goda – Selahi (od 61. Banda), Hodža – Ampem (od 90.+3. Veiga), Janković (od 61. Jurić), Marin – Frigan (od 75. Obregon).