Rijeka junački pokleknula nakon produžetaka, francuski Lille prošao dalje na prepunoj Rujevici

31.08.2023. 23:42 | Novosti, Sport

Rijeka večeras nije prošla dalje, ali “bijeli” su junački odigrali protiv daleko vrednijeg Lillea u uzvratu play-offa Konferencijske lige i rezultatom 1:1 (ukupno 2:3) ispali iz daljnjeg natjecanja. Nakon 120 minuta igre Riječani su ponosno ostali bez Europe i prikazali zavidnu igru i veliko htijenje, ali to, nažalost, nije bilo dovoljno.
Rijeka je povela u 58. minuti golom Ivana Smolčića. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca i gužve u kaznenom prostoru gostiju Smolčić se našao na pravom mjestu i pospremio odbijenu loptu u mrežu Lillea, za veliko veselje na prepunoj Rujevici. U regularnom dijelu utakmice ostao je taj rezultat od 1:0 za Rijeku, što je značilo produžetke. Gol odluke dogodio se u 109. minuti; lopta je najprije pogodila stativu, a onda je David pospremio odbijenu loptu u mrežu.

RIJEKA – LILLE 1:1

Stadion HNK Rijeka – Sudac: Luis Godinho (Portugal). Strijelci: 1:0 Smolčić (58′), 1:1 David (109′).

RIJEKA: Labrović – Smolčić, Galešić, Mitrović, Goda – Hodža (od 116. Bogojević), Selahi (od 86. Ilinković) – Pašalić (od 76. Grgić), Fruk (od 104. Liber), Janković (od 46. Vukčević) – Ivanović (od 76. Obregon).

LILLE: Chevalier – Santos, Yoro (od 87. Diakite), Alexsandro, Ismaily – Andre, Gomes – Zhegrova (od 99. Yazici), Cabella (od 115. Umtiti), Cavaleiro (od 87. Haraldsson) – David.