Hrvatska na Rujevici lako savladala Sj. Makedoniju, svoj prvijenac zabio Marco Pašalić

03.06.2024. 21:36 | Novosti, Sport

U prvoj lipanjskoj pripremnoj utakmici za Europsko prvenstvo u Njemačkoj, Hrvatska je na Rujevici pobijedila Sjevernu Makedoniju rezultatom 3:0. Nakon tjedan dana priprema u Rijeci, izabranici Zlatka Dalića testirali su trenutačnu formu na Rujevici protiv gostiju iz Sjeverne Makedonije, u dvoboju koji je obilježio i jubilej Matea Kovačića, koji je postao najmlađi hrvatski nogometaš koji se učlanio u prestižni Klub 100.

Već u desetoj minuti Hrvatska je povela, zahvaljujući izvanrednom slobodnom udarcu Lovre Majera, da bi krajem prvog poluvremena isti igrač zaključio lijepu akciju u kojoj mu je atraktivno asistirao Bruno Petković. Kako je i najavio, izbornik Dalić u drugom je poluvremenu iskoristio i raspoložive zamjene kako bi priliku dobio što veći broj igrača, a “točku na i” postavio je Marco Pašalić svojim prvijencem u 79. minuti utakmice, silovitim udarcem pod prečku nakon obrane gostujućeg vratara.
Posljednju pripremnu utakmicu uoči početka Eura 2024 hrvatska nogometna reprezentacija igra u nedjelju, 9. lipnja, u Lisabonu, protiv domaćina Portugala.

HRVATSKA – SJEVERNA MAKEDONIJA 3:0 (2:0)

Prijateljska utakmica. Stadion HNK Rijeka, Rijeka. Sudac: M. Jug (Slovenija). Strijelci: 1:0 – Majer (10′), 2:0 – Majer (45′), 3:0 – Marco Pašalić (79′)

Hrvatska: Livaković, Sosa, Vida, Erlić (67′ Pongračić), Juranović, Majer, Kovačić (46′ Sučić), Baturina (67′ Marco Pašalić), Perišić (59′ Pjaca), Kramarić (55′ Ivanušec), Petković (59′ Budimir). Izbornik: Z. Dalić.

Sjeverna Makedonija: Dimitrievski, Musliu, D. Velkovski (73′ Dimoski), Zajkov, Alioski, Elmas, Alimi, Atanasov (56′ Kostadinov), Aškovski (56′ Mitrovski), Trajkovski (66′ Čurlinov), Miovski (67′ Ristovski). Izbornik: B. Milevski.