RIJEKA SE VRATILA NA VRH TABLICE: sjajnim golovima Murića i Drmića Riječani uzvratili Lokomotivi za poraz na Rujevici

24.10.2021. 20:22 | Sport

Autor teksta: P. B., Foto: HNK Rijeka

Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu 2:0 na gostovanju u utakmici 13. kola Hrvatski telekom Prve lige, čime su ponovo zasjeli na vrh prvenstvene tablice.
Rijeka je povela u prvoj minuti sudačke nadoknade u prvom poluvremenu. Robert Murić  doveo je u vodstvo momčad s Rujevice iz slobodnog udarca. Sjajnim udarcem smjestio je loptu u mrežu iza nemoćnog vratara Lokomotive. Drugi gol pao je u 64. minuti: Drmić je primio loptu na 18 metara, obrana Lokomotive nije na vrijeme reagirala i napadač Rijeke majstorski je ljevicom, kao i Murić, pogodio za 0:2. Rijeka je mogla povesti i 3:0, nakon što je u 81. minuti nakon kornera i igranja rukom braniča Lokomotive, sudac Bel pokazao je na bijelu točku. Drmić je preuzeo odgovornost s bijele točke, ali pogodio je prečku gola.
U sljedećem kolu Rijeka na Rujevici igra protiv Osijeka. Ne izgubi li, Rijeka će i nakon sljedećeg kola ostati prva na ljestvici, s obzirom da trenutno Dinamo zaostaje tri boda (mada je odigrao dvije utakmice manje).

LOKOMOTIVA – RIJEKA 0:2

Stadion u Kranjčevićevoj. Sudac: Dario Bel (Osijek). Strijelac: 0:1 Murić (45′), 0:2 Drmić (64′). Žuti karton: Abass, Čerin, Smolčić (Rijeka), Kačavenda (Lokomotiva).

LOKOMOTIVA: Nevistić, Cipetić, De Haas, Mersinaj, Miličević, Cokaj, Marić, Aliyu (od 68′ Hoxha), Kačavenda, Goričan (od 67′ Kulenović), Dabro (od 74′ Florucz).

RIJEKA: Zlomislić, Smolčić, Krešić, Velkovski, Vukčević, Selahi (od 90+1′ Lepinjica), Čerin, Murić (od 67′ Vuk), Abass (od 67′ Vučkić), Ampem, Drmić (od 90+2′ Obregon).