Rijeka se s posljednjeg gostovanja sezone vratila s bodom, veteran Krstanović zabio dva gola

14.05.2022. 19:44 | Novosti, Sport

Momčad Rijeke se s jednim osvojenim bodom vratila s posljednjeg ovosezonskog gostovanja u Koprivnici, kapariravši tako svoje konačno četvrto mjesto na tablici HNL-a. Dva gola za Slaven Belupo i konačni rezultat 2:2 postigao je veteran Ivan Krstanović koji je u svojoj 40. godini u samo tri minute postigao dva zgoditka Rijeci, u kojoj je i sam svojedobno igrao, dok je matični teren bio travnjak Kantride.
Rijeka je došla u vodstvo golom Obregona u 50. minuti, koji u prvom poluvremenu nije iskoristio tri solidne šanse za postizanje zgoditka. Šest minuta kasnije rezultat je poravnao Krstanović iz jedanaesterca, nakon što je penal skrivio Čestić, kojem u ovoj polusezoni to nije prvi put. Tri minute poslije Krstanović je doveo u vodstvo “farmaceute”, prekrasnim udarcem s više od 20 metara. Poravnanje na 2:2 dogodilo se u 79. minuti, gol je postigao Vukčević, opet na asistenciju Murića.

Statistički podaci govore da je momčad Rijeke uputila ukupno 12 udaraca na gol protivnika (Slaven 7), od čega 6 u okvir (Slaven 3). Rijeka je imala veći posjed lopte (57-43 posto), uz jedan žuti karton (Slaven 4), te ukupno samo 5 prekršaja na utakmici (Slaven 10).

Rijeka u posljednjem kolu sljedećeg vikenda na Rujevici dočekuje Hrvatski dragovoljac, koji je praktički već drugoligaš. No, misli su mnogo više usmjerene na finale Kupa s Hajdukom, utakmicu za 12 dana na Poljudu, ključan ogled za momčad Rijeke za rezime ove sezone.

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 2:2

GS Koprivnica. Sudac: Jakov Titlić. Strijelci : 0:1 Obregon (50′), 1:1 Krstanović (56′), 2:1 Krstanović (59′), 2:2 Vukčević (79′). Žuti kartoni : Čestić (Rijeka), Bosec, Krstanović (S. Belupo).

SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec, Hlevnjak, Goda – Laušić (od 24. Kvržić), Liklin (od 64. Paracki), Marina, Utin – Zvonarek (od 88. Mlinarić), Krstanović (od 88. Brković), Zapata (od 64. Crnac)

RIJEKA: Labrović – Bušnja (od 73. Selahi), Čestić (od 73. Solano), Smolčić, Velkovski – Lepinjica, Gnezda Čerin (od 64. Pavičić) – Murić, Vuk (od 64. Vukčević), Ampem – Obregon.