Rijeka se minimalnom pobjedom na Rujevici i osvojenim četvrtim mjestom oprostila od prvenstvene sezone

21.05.2022. 17:42 | Novosti, Sport

Momčad Rijeke se danas poslijepodne minimalnom pobjedom protiv Hrvatskog dragovoljca na Rujevici oprostila od prvenstvene sezone i domaće publike. Rijeka je u konačnici zauzela četvrto mjesto na tablici HNL-a sa 65 bodova, s epitetom najefikasnije momčadi prvenstva (71 gol), pod uvjetom da večeras Dinamo ne zabije šest golova Hajduku, u što je teško vjerovati.
Riječani su poveli već u drugoj minuti, golom Obregona. Velkovski je proigrao Obregona, koji je pobjegao gostujućoj obrani i poentirao za konačni rezultat. Priliku za nastup, i u većoj “minutaži”, u bijelom dresu danas su dobili i neki igrači koji inače nisu u prvom planu kod trenera Gorana Tomića, s obzirom da ova utakmica nije imala nikakvu rezultatsku važnost. Činjenica da Hrvatski dragovoljac ispada iz lige znala se i prije ovog susreta, dok su misli momčadi Rijeke usmjerene prema finalu Kupa što se u četvrtak igra na Poljudu.
Statistički podaci govore da je momčad Rijeke bila dominatna u posjedu lopte (63-37 posto), da je uputila 14 udaraca na gol protivnika (Dragovoljac 6), od čega 8 u okvir (Dragovoljac 2). Na utakmici je podijeljen samo jedan žuti karton, i to igraču Rijeke.

RIJEKA – H. DRAGOVOLJAC 1:0

Stadion HNK Rijeka. Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina). Strijelci : 1:0 Obregon (2′). Žuti karton: Smolčić (Rijeka).

RIJEKA: Labrović, Velkovski (od 46′ Čerin), Krešić, H. Smolčić, Selahi (od 60′ Pavičić), Lepinjica, Murić, Vuk (od 60′ Abass), Bušnja (od 87′ Stanić), Ampem, Obregon ( od 76′ Solano).

H. DRAGOVOLJAC: Marić, Vulikić, Galešić, I. Smolčić, Veljača (od 46′ Kuliš), Brtan, Hodža, Jurišić, Braut, Frigan (od 20′ Kukoč), Karrica (od 73′ Cvetković).