Rijeka remijem u Osijeku završila prvenstvo na četvrtom mjestu, Labrović obranio penal i spasio bod

27.05.2023. 21:35 | Novosti, Sport

Rijeka završava prvenstvo na četvrtom mjestu. Ishod je to nakon što je večeras remizirala (1:1) s domaćinom Osijekom u posljednjem kolu HNL-a. Vratar Rijeke Labrović na kraju je uspio spasiti bod, obranio je jedanaesterac i spriječio da se njegova momčad porazom vrati na Rujevicu. Utakmica se, u biti, igrala tek za prestiž, jer su i Rijeka i Osijek osigurali kvalifikacije Konferencijske lige.
Riječani su poveli u 31. minuti, zasluženo, dotad su bili bolji protivnik. Banda je uspio direktno iz kornera poslati loptu u mrežu za 1:0. Na kraju se ispostavilo da je Riječani dali sve golove u ovom susretu. Naime, igrala se 66. minuta, kada je Mitrović je poslao loptu u vlastitu mrežu i tako vratio Osijek na treće mjesto Bukvić je pokušao škaricama, što je iznenadilo Mitrovića koji je skrenuo loptu u svoj gol.
Igrala se treća minuta sudačke nadoknade kada je sudac Kolarić je otišao pogledati VAR snimku nakon situacije u Rijekinom jedanaestercu. Osijek je dobio penal, a Galešić zaradio drugi žuti karton zbog prekršaja na Mierezu, pa je morao iz igre. No, rezultat se nije mijenjao, jer je Labrović obranio udarac Miereza.
Prvenstvo je gotovo, a možda je i bolje da je tako, jer se momčad Sergeja Jakirovića ispuhala, barem rezultatski, u posljednjim kolima. Naime, u posljednje četiri utakmice “bijeli” su osvojili samo dva boda, odnosno ostvarili su dva poraza i dva remija. No, ostvaren je cilj, igranje u Europi.

OSIJEK – RIJEKA 1:1

Gradski vrt. Sudac: Patrik Kolarić (Čakovec). Strijelci: 0:1 Banda (31′), 1:1 Mitrović (66′-ag).

OSIJEK: Malenica – Omerović (od 87. Gržan), Barišić, Čeberko, Jurčević – Fiolić (od 87. Bakić), Nejašmić, Jugović (od 76. Špoljarić) – Bukvić, Mierez, Lovrić.

RIJEKA: Labrović – Veiga (od 59. Grgić), Galešić, Mitrović, Goda – Banda, Hodža (od 39. Selahi) – Ampem (od 59. Smolčić), Djouahra (od 73. Janković), Marin (od 73. Liber) – Frigan.