Rijeka poražena na Rujevici nakon četiri pobjede u nizu: vratar Belupa imao više bravuroznih obrana, a Crnac drugi put ove sezone presudio “bijelima”

25.02.2023. 20:55 | Novosti, Sport

Momčad Rijeke poražena je večeras na Rujevici od Slaven Belupa, nakon četiri pobjede u nizu. Vratar “farmaceuta” Čović istaknuo se bravuroznim obranama, Rijeka nije iskoristila svoje prilike, a onda je u 85. minuti Crnac poentirao za pobjedu gostiju 1:0. Džoker s klupe, Crnac koji je ušao u igru u 64. minuti, presudio je Rijeci, i drugi put ove sezone bio je koban za “bijele”.
Večerašnjim porazom, prvim otkad je trener Sergej Jakirović preuzeo klupu domaćina, Rijeka ostaje na šestom mjestu na tablici HNL-a, na četiri boda razlike od sada četvrtog Belupa. Propuštena je, nažalost, prilika da se Rijeka pobjedom nad Belupom izjednači bodovno s dosad četvrtom Istrom 1961  i naveliko istakne svoju kandidaturu za mjesto na tablici koje vodi u Europu.
Gol odluke dogodio se nakon što je Belupov Hoxha u 85. minuti ubacio na drugu stativu, a Crnac u padu ubacio loptu u gol. Pritom se i zabio u stativu i ozlijedio, ali nastavio je igrati jer je trener Zekić iskoristio sve izmjene.

U 43. minuti Veiga je poslao loptu u mrežu, ali ipak ništa od gola. VAR soba je javila sucu da je riječ o zaleđu. Veiga je sam stajao na drugoj vratnici i iz blizine zabio, nakon ubačaja Marina.
Utakmica se igrala u teškim uvjetima, na kišnoj Rujevici, a dio susreta odigran je i po gustoj magli, odnosno niskoj naoblaci.

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 0:1

Stadion HNK Rijeka. Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina). Strijelci: 0:1 Crnac (85′).
RIJEKA (4-2-3-1): Labrović – Veiga, Galešić, Dilaver, Vukčević – Hodža (od 88. Jurić), Selahi (od 46. Janković) – Ampem (od 75. Grgić), Banda, Marin (od 67. Liber) – Frigan (od 67. Obregon).

SLAVEN BELUPO (3-4-3): Čović – Tepšić (od 83. Bašić), Kocijan, Božić (od 75. Christopoulos) – Mudražija, Bosec, Jambor (od 64. Mioč), Talys – Perošević (od 64. Crnac), Manaj (od 64. Krstanović), Hoxha.