Rijeka pobjedom nad Goricom, trećom zaredom, stigla na samo četiri boda od mjesta koje vodi u Europu

12.02.2023. 20:05 | Novosti, Sport

Novu pobjedu – treću zaredom – ostvarila je večeras momčad Rijeke, svladavši na domaćem travnjaku 2:0 posljednjeplasiranu Goricu. Rijeka je i dalje ostala na osmom mjestu na tablici, ali se ovom pobjedom približila na samo četiri boda četvrtom Slavenu Belupo, od pozicije koja vodi u europsko natjecanje. Rijeka je tako u prve četiri utakmice drugog dijela prvenstva osvojila ukupno deset bodova, najviše od svih klubova u ligi.
Bijeli su do vodstva došli na početku drugog poluvremena, nakon što je u 49. minuti dosuđen jedanaesterac za Rijeku. Sudac je pokazao na bijelu točku nakon sudara Frigana i Mrzljaka, a najstrožu kaznu realizirao je Marin. Nakon toga je Gorica preuzela inicijativu i više puta opasno zaprijetila, no i igrači Rijeke su promašili dvije stopostotne prilike za gol, prije svega Vukčević koji nije zabio iz situacije u kojoj je teže promašiti. Gol odluke dogodio se u 85. minuti; Marin je promašio, ili propustio loptu, prizemni ubačaj s desne strane, no na loptu je stigao usamljeni Liber koji lakoćom pogodio za 2:0 i veliko slavlje na Rujevici.
Rijeka u sljedećem kolu ide u goste Lokomotivi, a pobjedom i poslože li se drugi rezultati može stići čak i do petog mjesta na tablici.

RIJEKA – GORICA 2:0

Stadion HNK Rijeka. Strijelci: 1:0 Marin (50′-11m), 2:0 Liber (85′).Stadion HNK Rijeka. Strijelci: 1:0 Marin (50′-11m), 2:0 Liber (85′). Žuti kartoni: Suk, Petković, Vukčević, Bralić, Hodža, Mrzljak (svi preoštar start).

RIJEKA: Labrović – Veiga (od 84. Smolčić), Galešić, Dilaver, Vukčević – Hodža, Selahi (od 68. Liber) – Ampem (od 80. Grgić), Janković (od 68. Banda), Marin – Frigan (od 80. D Jurić). Trener: Sergej Jakirović.

GORICA: Radošević – Tomečak, Steenvoorden, Bralić, Krizmanić (od 58. Ndockyt), – Suk (od 58. Vujnović), Mrzljak (od 82. Štiglec), Pršir – Mitrović (od 70. Kapulica), Matavž (od 82. A. M. Jurić), Petković. Trener: Željko Sopić.