Rijeka novom pobjedom dohvatila četvrto mjesto, Jakirovićeva momčad potvrdila status najuspješnije ekipe drugog dijela prvenstva

12.03.2023. 17:41 | Novosti, Sport

Nogometaši Rijeke novom pobjedom danas poslijepodne zasjeli su na četvrto mjesto na tablici Supersport HNL-a. Rezultatom 3:1 savladali su na Rujevici Varaždin, te se tako domogli pozicije koja vodi u europska natjecanja. Novim trobodom Rijeka je dokazala da rezultati u drugom dijelu prvenstva nisu slučajnost, a momčad, koju mediji već nazivaju Jakirovićem strojem, potvrdila status najuspješnije ekipe proljetnog dijela prvenstva.
Rijeka je došla u prednost u posljednoj minuti regularnog dijela prvog poluvremena. Veiga se varkom sjajno riješio Šege, pa dodao Selahiju koji iz sredine šesnaesterca zabio za vodstvo bijelih. Drugi gol domaćin je postigao na početku drugog poluvremena; Obregon se sjurio s lijeve strane travnjaka i proigrao Ampema, koji je loptu poslao u mrežu iza leđa vratara Zelenike. Šest minuta kasnije Rijeka je već vodila 3:0, na oduševljenje domaćih navijača. Strijelac je bio Banda, koji je ušao na teren samo dvije minute ranije. Pucao je iz slobodnog udarca, iskosa s desne strane, loptu nije dotaknuo nitko od igrača ispred gola Varaždina, a prevarila je i vratara.

Kada je već izgledalo da će igrači Rijeke otići u svlačionicu s pobjedom od tri gola razlike, dogodio se pogodak gostiju. Postigao ga je Jelenić, zabio je gol glavom nakon ubačaja iz kuta.
Na utakmici su se istaknula oba vratara, a Labrović posebno u velikoj gužvi ispred svojih vrata u 64. minuti, kada je sa suigračima uspio u naumu da lopta ne uđe u gol nakon više udaraca protivničkih igrača.

Statistički podaci govore da je Rijeka imala manji posjed lopte na utakmici (47-53 posto), ali više udaraca (12-11) i više udaraca u okvir vrata (7-5). Sudac je dodijelio četiri žuta kartona, od toga tri gostujućoj ekipi.
U sljedećoj utakmici pred reprezentativnu stanku Rijeka ide u goste Dinamu, lideru prvenstva.

RIJEKA – VARAŽDIN 3:1

Stadion HNK Rijeka. Gledatelja. 5.114. Strijelci: 1:0 Selahi (45′), 2:0 Ampem (53′), 3:0 Banda (59′), 3:1 Jelenić (88′).
RIJEKA (4-2-3-1): Labrović – Veiga, Galešić, Dilaver (od 46. Krešić), Goda – Hodža (od 56. Banda), Selahi – Ampem (od 74. Grgić), Janković, Marin (od 82. Liber) – Obregon (od 74. Jurić).

VARAŽDIN (4-2-3-1): Zelenika – J. Stanić, Ba, Jelenić, Urata (od 46. Pellumbi) – Puclin, Pilj (od 60. Elezi) – Drožđek (od 74. Postonjski), Teklić (od 81. Domjanić), Šego – Banovec (od 46. Herrera).