Rijeka na Rujevici pobijedila Celje 4:0 u pripremnoj utakmici

24.09.2022. 19:29 | Novosti, Sport

Nogometaši Rijeke pobijedili su Celje (4:0), drugoplasiranu momčad slovenskog prvenstva, u pripremnoj utakmici odigranoj na Rujevici. Rijeka je utakmicom, u kojoj je apsolutno nadigrala protivnika, iskoristila reprezentativnu pauzu za uigravanje pred nastavak prvenstva.

Bijeli su prvo zaprijetili preko Princea (5′), udarac je okušao i Grgić (14′), ali prvih dvadesetak minuta nije donijelo previše prilika. Rijeka je povela u 52. minuti. Smolčić je donio loptu pred gol Celja, Karrica gurnuo na bok za Bušnju. Uslijedio je ubačaj, vratar Celja kratko je odbio, ravno na noge Vučkiću 1:0. Pritisak Rijeke dao je rezultata u 57. minuti; Bušnja je ubacio, Obregon glavom prenio loptu do Vučkića koji ne griješi pred golom Celja – 2:0.
Rijeka je do trećeg gola stigla u 62. minuti. Selahi je lijepo izbacio Obregona, koji je uspio okrenuti braniča i nesebično gurnuo za Karricu – 3:0. Pobjedu je Rijeka potvrdila u 77. minuti, nakon što je Selahi srušen u kaznenom prostoru. Obregon je preuzeo odgovornost i pogodio s bijele točke – 4:0.

Rijeka – Celje 4:0

Stadion HNK Rijeka. Sudac: Antonio Melnjak. Pomoćnici: Pajić i Kezele. Žut kartoni: Popović (Celje).

Strijelci: 1:0 Vučkić (52′), Vučkić (57′), 3:0 Karrica (62′), 4:0 Obregon (77′-11m).

RIJEKA: Zlomislić, Smolčić (78′ Burčul), Krešić (46′ Vlasenko), Dujmović, Grgić (46′ Simčić), Kukoč (46′ Selahi), Alvarez (46′ D. Pavlović), Lunetta (46′ Bušnja), Vuk (46′ Obregon), Ampem (46′ Karrica), Vučkić.

CELJE: Rožman, Džumhur, Zec, Vuklišević, Šporn, Popović, Janjičić, Vrbanec, Matko, Bizjak, Matič. Još su igrali: Raduha, Stojinović, Zabukovnik, Kouter, Justinek, Štravs, Mačak, Sitar, Stojinović.