Rijeka i Gorica podijelili bodove na Rujevici, Selahi nije iskoristio priliku za potpuni preokret

31.07.2022. 23:14 | Novosti, Sport

Rijeka i Gorica podijelili su bodove u trećem kolu SuperSport hrvatske lige, ogled je završio rezultatom 1:1. No, u infarktnoj završnici nogometaši s Rujevice mogli su ugrabiti i puni plijen. Rijeka preko kontre u trećoj minuti nadoknade imala matnu situaciju, izašao je Selahi sam pred vratara gostiju Banića nakon kardinalne greške Krizmanića. Selahi je uputio udarac, ali je lopta promašila vrata.
Nogometaši Rijeke poveli su golom Frigana u 40. minuti, dok je izjednačenje stiglo u 76. minuti zgoditkom Kalika. Potonji je na sebe skrenuo pažnju i sučeljavanjem s vratarom Rijeke Labrovićem pri kraju utakmice.
Gorica je tradicionalno protivnik koji baš ne leži Rijeci, bez obzira da li trener bio Kek, Bišćan, Rožman ili Tadić. U sjećanju je da je Matjaž Kek upravo dao ostavku nakon poraza od Gorice.
Trener Rijeke Dragan Tadić je nakon domaćeg remija protiv Gorice ponajprije imao potrebu zahvaliti se navijačima na gromoglasnoj podršci.
“Prije svega hvala navijačima na podršci, svaka čast bodrili su nas od prve do zadnje minute”, rekao je.
Kazao je da je utakmica s Goričanima bila vrlo zahtjevna.
“Puno je traga na nama ostavila utakmicu u četvrtak i putovanje. Utakmica je bila zahtjevna, bili smo energetski prazni i nismo bili trkački na razini. Na poluvremenu se čak 6 ili 7 igrača osjećalo loše i morali smo vaditi igrače koji su tražili izmjene, tako da smo imali dosta problema u tom smislu”, objasnio je Tadić.
Sljedećeg vikenda Rijeka ide u goste Lokomotivi, ekipi koja je u prva tri kola zabilježila dva poraza i jednu pobjedu.
“Najvažnije je sada dobro se odmoriti. Imamo dva-tri dana regeneracije i sigurno ćemo do iduće utakmice biti energetski bolji, a dotad moramo i dići neke igrače do željene forme”, kazao je Tadić.

RIJEKA – GORICA 1:1 (Frigan 40‘/Kalik 76‘)

RIJEKA Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 4500. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac).

RIJEKA: Labrović – Smolčić, Krešić, Pavlović, Jurišić – Selahi, Hodža (od 85. Halilović) – Bušnja (od 66. Vukčević), Vučkić (od 55. Alvarez), Ampem (od 55. Liber) – Frigan (od 66. Bristrić). Trener: Dragan Tadić.

GORICA: Banić – Raspopović (od 61. Wague), Jovičić, Krizmanić, Matuš – Golubickas, Pršir (od 82. Suk) – Mitrović (od 46. Nndockyt), Kalik, Fruk (od 61. Menezes) – D. Jurić – (od 33. A. M. Jurić). Trener: Samir Toplak.