Raspucana Rijeka Kosovarima zabila šest golova, Ivanović postigao tri zgoditka

03.08.2023. 22:51 | Novosti, Sport

Rijeka je vrlo nadmoćno večeras na Rujevici savladala goste s Kosova u uzvratnom susretu drugog kola Konferencijske lige, plasiravši se u sljedeću fazu natjecanja nakon pobjede od 6:1 (7:1) nad Dukagjinijem. Sjajni Franjo Ivanović, koji je u špici napada zamijenio Obregona, postigao je tri gola, tako da nije vjerojatno da će u početnoj postavi na sljedećoj utakmici biti kolumbijski napadač. Po jedan gol još su večeras upisali Pašalić, Goda i Djouahra.
Najveća je ovo europska pobjeda Rijeke u jubilarnoj, 100. europskoj utakmici u povijesti kluba.

Prvi gol Riječani su postigli u 27. minuti, kada je Pašalić natrčao na odbijenu loptu i spektakularnim udarcem, bombom s 15-ak metara, zatresao mrežu Dukagjinija. U 39. minuti u listu strijelaca se svojim prvim pogotkom upisao Ivanović, postigavši gol na asistenciju Jankovića. Gosti su smanjili u 42. minuti, kada je Zulfiji prevario Labrovića, lopta se zapravo odbila od Bande i ušla u vrata Rijeke. No, na odmor se otišlo nakon još jednog gola domaćina; Ivanović je predliblao nekoliko igrača kosovskog kluba i zabio treći gol bijelih. Na prvi gol Rijeke u nastavku čekalo se do 63. minute, kada je Goda nakon ubačaja preciznim udarcem glavom smjestio loptu u mrežu protivnika, igrači kosovskog kluba nisu se baš snašli. U 81. minuti u listu strijelaca upisao se i Djouahra koji je pospremio loptu u mrežu nakon što je vratar gostiju obranio Ivanovićev udarac. Za konačnih 6:1 pobrinuo se upravo Ivanović koji je u 2. minuti sučeve nadoknade prihvatio pas Libera i uspio savladati vratara, bio je to njegov treći večerašnji zgoditak.
Statistički podaci govore da je Rijeka imala čak 32 udarca na gol protivnika, od čega 19 u okvir (gosti 4-2). Bijeli su izveli i 12 kornera (gosti 1). Posjed lopte bio je uvelike na strani Rijeke (70-30).

RIJEKA – DUKAGJINI 6:1

Stadion Rujevica. Sudac: Jamie Robinson (Sj. Irska). Strijelci: 1:0 Pašalić (27′), 2:0 Ivanović (39′), 2:1 Zulfiji (42′), 3:1 Ivanović (45+3′), 4:1 Goda (63′), 5:1 Djouahra (81′), 6:1 Ivanović (90+2′).

RIJEKA: Labrović – Veiga, Radeljić, Dilaver (od 66. Galešić), Goda – Banda (od 66. Hodža), Selahi (od 55. Ilinković) – Pašalić, Janković (od 46. Djouahra), Fruk (od 46. Liber) – Ivanović.

DUKAGJINI: Haxhihamza (od 89. Muhaxhiri) – Dallku, Sylla, Basri, Kameraj – Hugo, Conceicao (od 46. Morina), Feka – Zulfiji, Santos (od 56. Pllana), Shala (od 56. Neziri).