Pobjedom nad Dragovoljcem pred praznim tribinama Rujevice Rijeka se vratila na vrh HNL-a, Murićev hat-trick obilježio ogled

04.12.2021. 20:35 | Sport

Autor teksta: P. B., Foto: HNK Rijeka

Pobjedom nad Hrvatskim dragovoljcem pred praznim tribinama Rujevice Rijeka se vratila na prvo mjesto Hrvatski telekom prve lige. Bijeli su iskoristili remi Gorice i Osijeka, te tako preskočili Osijek na vrhu ljestvice. Rijeka je u ovoj utakmici prešla granicu od 1.500 golova u HNL-u.
Hrvatski dragovoljac je bio konkretniji na otvaranju utakmice, ali je Rijeka povela u 16. minuti golom Obregona. Kada se već o prvo poluvrijeme približavalo kraju, Murić je još jednom okušao udarac s 18 metara i sjajno pogodio suprotan kut, a lopta je od vratnice završila u mreži – 2:0. Rijeka je odlično otvorila drugi dio. U 47. minuti Čerin je odigrao dugu loptu, Mamić je loše reagirao i samo spustio loptu za Murića koji ju je pospremio u mrežu – 3:0. U 67. minuti Dragovoljac je smanjio rezultat na dva gola razlike: momčad Rijeke zaspala je nakon kornera, Petković je ostao sam i pogodio – 3:1. Rijeka je do četvrtog kola stigla u 80. minuti. Murić je još jednom sjajno naciljao s distance za 4:1 i hat-trick.
– Utakmice nakon velikih derbija uvijek su najnezgodnije i bilo je bitno doći do pobjede. Moglo je bolje što se tiče same igre, ali najbitniji su bodovi, rekao je trener Rijeke Goran Tomić nakon utakmice.

RIJEKA – H. DRAGOVOLJAC 4:1

Stadion HNK Rijeka. Sudac: Jakov Titlić (Potravlje). Strijelci: 1:0 Obregon (16′), 2:0 Murić (44′), 3:0 Murić (47′), 3:1 Petković (67′), 4:1 Murić (80′). Žuti kartoni: Čerin (Rijeka), Bagadur (H. Dragovoljac).

RIJEKA (4-2-3-1): Labrović, Tomečak, Smolčić, Velkovski, Vukčević, Čerin, Pavičić, Murić, Vučkić, Bušnja, Obregon.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC (3-5-2): Šubarić, Bagadur, Lukić, Ćosić, Majstorović, Vuco, Mioč, Viduka (od 46′ Turčin), P. Mamić, Petković, Štrkalj.