Momčad Rijeke u golijadi u Šibeniku osvojila tri boda, hat-trick Drmića

30.04.2022. 22:09 | Novosti, Sport

Momčad Rijeke osvojila je večeras pobjedonosna tri boda u golijadi u susretu protiv Šibenika na Šubićevcu. Rijeka je s pet golova zabijenih protivniku potvrdila status najefikasnije momčadi prvensta i činjenicu da ima najučinovitiji napad lige, ali trener Goran Tomić vjerojatno nije jako zadovoljan time da je njegov sastav primio tri gola.
Utakmicu je obilježio i hat-trick Drmića, koji je u mrežu iza vratara Šibenika uspio smjestiti loptu tri puta, od 12. do 72. minute. Ostala dva gola bila su djelo Krešića i Pavičića. Šibenčani su svoj treći gol uspjeli postići u 79. minuti, no na tome je i ostalo, pa je konačni rezultat bio 5:3.
Statistički podaci govore da je s jedne i druge strane upućeno ukupno 30 udaraca na vrata (Šibenik 16, Rijeka 14), od čega ukupno 15 u okvir gola (Rijeka 8). Posjed lopte uvelike je bio na strani Rijeke (66-34 posto).
Ovom pobjedom Rijeka je ostala na četvrtom mjestu, s tri boda zaostatka iza Osijeka koji ima utakmicu manje. U sljedećem kolu Rijeka igra protiv Hajduka na Rujevici.

ŠIBENIK – RIJEKA 3:5

Stadion Šubićevac. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb). Strijelci : 0:1 Drmić (12′), 1:1 Mesa (27′), 2:1 Grezda (36′), 2:2 Pavičić (37′), 2:3 Krešić (50′), 2:4 Drmić (70′), 2:5 Drmić (72′), 3:5 Bilić (79′). Žuti kartoni : Selahi (Rijeka).

ŠIBENIK: Rogić – Klopp (od 78. Torres), Šimunović, Bilić, Kvesić – Vidović (od 56. Ćurić), Mesa – Grezda, Skorup (od 78. Attys), Marin – Delić

RIJEKA: Labrović – Krešić, Smolčić, Vukčević – Ampem, Gnezda Čerin, Selahi (od 71. Lepinjica), Pavičić (od 78. Vuk), Murić (od 78. Abass) – Vučkić (od 71. Bušnja), Drmić (od 90.+1. Čestić)