– Najvažnije je da ljudi shvate da jedan euro nije jedna kuna, a to i mi vidimo ovih par dana otkako smo krenuli prodavati robu u eurima, kaže nam danas jedan prodavač na riječkoj placi. Na pitanje kako se prilagođavaju euru, prodavačica Vazma odgovara da su se one “rodile prilagođene”.
Šalu na stranu, na placi se po svemu viđenom dobro snalaze u novim okolnostima. Svi spremni, svi prodavači imaju cijene u eurima i kunama. Neki su zaokruživali iznose, ali na niži iznos, poput maslinova ulja.
Prodavačica Ljulja u pekari, štandu između dva paviljona s lakoćom prodaje krušne proizvode, kaže da ima stalne mušterije, ali i dodaje da se tržnica polako gasi.
– Vidite i sami da rijetko tko radi, ja sam ovdje 36 godina, nikada nije bilo tako otužno, tek rijetki kupuju na placi, kaže nam Ljulja.
Na ribarnici nema gužve, danas je nešto manje ribe koja je nešto skuplja, primjerice, oslići su 10 eura. Ali, prodavačice nam kažu da će biti manja cijena kad bude bolja ponuda.
Jedino što je definitivno neisplativo kupovati na tržnici su naranče, ali i neko drugo voće, jabuke, limuni, avokado… Dok su naranče po trgovačkim centrima oko 1,33 eura, na tržnici ih nema ispod 2 eura, pa čak i više. Da li su “domaće”, teško je zaključiti, jer se i na veletržnici mogu kupiti s lišćem i grančicama.
Istarske tvrtke donirale prijenosne ultrazvučne uređaje Klinici za neurologiju KBC-a Rijeka
Na Klinici za neurologiju KBC-a Rijeka održana je svečana primopredaja dvaju prijenosnih ultrazvučnih uređaja, ukupne vrijednosti 15 tisuća eura. Financijska sredstva za ovu iznimno vrijednu donaciju osigurale su tvrtke Bina-Istra i...